Dobrý Pohyb

Dobrý Pohyb - zdravé cvičení pro krásnou postavu Praha 8
Pro Váš lepší pocit!

O cvičení

pro funkční střed těla

Zdravotně zaměřený skupinový a individuální trénink pod dohledem osobního trenéra vychází z kombinace několika široce uznáváných rehabilitačních konceptů jako DNS Koláře, spiraldynamic, pilates clinic metod Daniela Müllera, aj.

Hlavním cílem zdravotního cvičení s trenérem je zlepšení funkce pohybového aparátu:

  • aktivace středu těla pro odlehčení kloubům a vytvoření podpory pro páteř,
  • vycentrování kloubů pro snížení tlaku na kloubní plochy a tím snížení dopadů degenerativních změn v kloubech,
  • v neposlední řadě také postupné zlepšení rozsahů pohybu

V procesu cvičení získáváte lepší fyziologické nastavení těla, lepší koordinaci pohybu, více sil pro své aktivity a lepší náladu!

 

Jedná se o pomalý typ cvičení – technika je zde na prvním místě. Pravidelným cvičením, až klient zvládá základy a vnímá své tělo, lze tempo cvičení i zatěž postupně zvyšovat. Pro zvýšení či snížení náročnosti a efektivity cvičení slouží pomůcky jako např. jěžci, overbally, velké míče, balanční podložky či expandéry.

Cvičení pro zdravá záda s pomůckami v Praze 8

trénink se mnou

Jak může vypadat

Osobní trénink pro každého klienta bude vypadat trochu jinak v závislosti na jeho předchozích zkušenostech, zdravotním stavu, fyzické zdatnosti a schopnostech vnímat své tělo. U začátečníků pracuji hodně s dechem a pozicemi vleže, vsedě a v oporách, aby došlo k uvólnění páteře a správnému nastavení osy těla. S pokročilými klienty tento základ prohlubuji o pozice ve stoje pro správnou aktivitu klenby chodidla a celé dolní končetiny. Přidávám větší dynamiku pohybu a aktivní protažení do fyziologických rozsahů.

 

Videoukázka níže je příklad cviků pro středně pokročilého klienta.

Pojďte do toho!

Poďme si dát krátký call přes Zoom a já vysvětlím jak správné cvičení pomůže právě Vám.

Co si vzít s sebou

Důležité je aby sportovní oblečení bylo pro vás maximálně pohodlné, abyste se cítili v něm dobře. Nemělo by nikde tlačit ani škrtit – hlavně guma v oblasti břicha by neměla příliš stahovat. Mělo by být elastické, aby vám dovolilo veškeré rozsahy pohybu.

 

Kvůli využívání pomůcek, prosím aby oblečení bylo bez bez zipů, knoflíků a jiných ozdob.

 

Dále budete potřebovat:

  • ponožky
  • podložku
  • pití
  • 2 ručníky klasické velikosti
  • a dobrou náladu 🙂
Co si vzít s sebou na lekci zdravých zad

Na co se klienti často ptají

Každý ze zmíněných přístupu se zaměřují na různé aspekty zdraví a pohybu, avšak mají několik prvků společných – vědomý pohyb a kontrola těla, fyziologické a anatomicky správné rozsahy a práce s dechem.

 

Jóga se prostřednictvím ásan, dechu a meditace soustřeďuje na spojení těla a mysli.

 

Pilates se pracuje s uvědoměním si svého těla a svých možností, posilováním středu těla a zlepšením flexibility a stability.

 

Hodina u fyzioterapeuta se zaměřuje na rehabilitaci po zranění nebo operaci a cílí na obnovení normálního pohybu a funkce těla.

 

Zdravotní cvičení je obecný termín, který zahrnuje různé cvičební metody (včetně těch výše zmíněných), které jsou přizpůsobeny lidem s různými zdravotními omezeními. 

 

Každý z těchto přístupů může být užitečný pro zlepšení zdraví a pohybu, ale je důležité zvolit ten správný přístup pro konkrétní potřeby každé osoby.

Zdravé cvičení je skvělý doplněk k posilování nebo sportovnímu tréninkovému programu.

 

Zdravotní cvičení nabízí širokou škálu variací a modifikací cviků, které jako celek vytvoří skvělý kondiční program, u kterého se zapotíte a značně posílíte hluboké svalstvo. Náročnost závísí jen od míry pokročilosti cvičence.

 

Ideální je kombinovat toto cvičení s kardiovaskulárním cvičením jako je chůze nebo běh.

Ideální frekvence cvičení pod dohledem trenéra se obvykle pohybuje mezi 2 až 3krát týdně. To umožňuje dostatečný čas na regeneraci a přizpůsobení se novým cvičebním podnětům. Tím, že trénujete pod dohledem trenéra, získáváte výhodu profesionálního vedení, správné techniky a možnost individuálního přizpůsobení cvičení vašim potřebám.

 

Minimální frekvence cvičení pod vedením trenéra je 1krát týdně, za předpokladu, že některé cviky budete cvičit během týdne samostatně za domácí úkol.

Ano, určitě můžete! Věnování se zdravotnímu cvičení pomůže zlepšit výkon v jiných sportech nebo aktivitách, kterým se věnujete. Cviky lze poskládat do funkčních jednotek pro posílení specifických svalů, které jsou potřebné pro vaši konkrétní aktivitu.

 

Věnujete-li se intenzivnímu tréninku, nezapomínejte na dostatek odpočinku.

 

Pokud vás baví jiné sporty nebo aktivity, které vám pomáhají udržet se aktivní, rozhodně se jich nevzdávejte, ale najděte si rovnováhu a čas na všechny vaše koníčky.

Jako trenér poskytuji pouze služby v oblasti prevence nemocí pohybového aparátu. Pokud jste po úrazu, je vhodné se poradit se svým lékařem nebo fyzioterapeutem, abyste získal/a konkrétní a individuální doporučení ohledně vhodnosti zdravotního cvičení.

 

Ve většině případů, po poradě s lékařem, může tato forma cvičení být součástí procesu rehabilitace po úrazu. Zdravotní cvičení pod dohledem odborníka může být přizpůsobeno vašemu aktuálnímu stavu a možnostem tak, aby pomohlo posílit svaly, zlepšit pohyblivost, obnovit rovnováhu a koordinaci a snížit bolest.

 

Máte-li akutní bolesti, měli byste tento stav konzultovat se svým lékařem nebo fyzioterapeutem.

Záleží na vašich cílech, konkrétních podmínkách a rozpočtu. Individuální trénink je ideální, protože je šitý na míru vašim konkrétním potřebám a ve většině případů vám umožní  dosáhnout dřívějších výsledků.

 

Skupinové lekce jsou obecného charakteru, aby vyhovovali klientům všech úrovní. Jsou motivující, zábavné a efektivní v malých skupinách, kde se klade důraz na techniku provedení a využití modifikací, které pomohou  cvičencům získat ze cvičení co největší užitek. Snažim se organizovat velmi malé skupinky, ideálně do 3(max. 6) lidi, abych se stále mohla každému věnovat individuálně.

 

Před začleněním se do skupinové lekce, doporučuji si zarezervovat několik individuálních tréninků, abyste získali základní návyky správné techniky provedení cviků a vyjasnili si jakékoli otázky nebo obavy.

 

Jako efektívní a finančně optimální přístup je kombinace individuálního a skupinového cvičení.

To je velmi individuální. Výsledky, kterých lze dosáhnout zdravotním cvičením, závisí na řadě faktorů, jako je věk, stávající zdravotní stav, mírá vnímání svého těla, frekvence cvičení a dostatečná regenerace. Většina lidí vnímá zlepšení během několika týdnů či měsíců pravidelného cvičení.

 

Tělesné změny potřebují trpělivost. Dopřejte jim nutný čas a pozornost.

Ano! Cviky, u kterých jsem si jistá, že je klient zvládne správně provést, často zadávám za domácí úkol. Řada cviků nevyžaduje žádné speciální vybavení ani velký prostor – stačí vám váha vlastního těla, podložka a ručník, a 10-20 minut volného času. 

 

Klienti, kteří ke mně chodí cvičit pravidelně a jěště poctivě plní domácí úkoly mají výrazně rychlejší posun!

Myslím si, že online cvičení není tak efektivní jako cvičení naživo. Ráda s klienty pracuji osobně, abych je mohla co nejlépe navést do pohybu.

 

Přesto, pro zacvičené klienty, kteří se mnou už nějakou dobu cvičí a znají správnou techniku provedení cviků, příležitostně organizuji online cvičení. Je to oblast, ve které ještě nemám velké zkušenosti, ale chtěla bych ji dobudoucna rozvinout tak, aby to bylo pro klienty i mně přínosné.

Na tuto otázku znáte odpověď pouze vy. Nicméně si položte otázku trochu jinak. Mám dobrý pocit z cvičení?

 

Pokud vaše odpověď je ANO, pak jste tu správně!

Cvičení je důležité pro udržení dobré fyzické kondice a zdraví. Pravidelné cvičení zlepšuje sílu, vytrvalost, pružnost a koordinaci, což pomáhá předcházet úrazům a podporuje zdravý životní styl.

 

Pro mně je cvičení radost, která blahodárně působí na mou duši a mé zdraví. Tak proč si tuto radost neprodloužit na celý život?

 

Ráda bych se o tuto radost podělila i s vámi.
Tak co? Půjdem do toho spolu?

Moje Služby

Při osobním tréninku dbám především na správné technické provedení cviků. Pečlivě navádím klienty do každého cviku tak, aby měli aktivní střed těla po celou dobu cvičení. Bez aktivace středu těla cvik totíž nemá smysl. Pravidelným cvičením dochází plynule k posílení středu těla, zlepšuje se držení a tím i celkový pocit ze sebe sama.

*cena nezahrnuje úhradu vstupu do fitness zařízení.

Skupinové lekce Zdravá záda od září, úterý 17h

Přijďte si zacvičit na moji skupinovou lekci do SC Palmovka - Heydukova 1589/6, Praha 8, tel. 223 004 131.
Vstup: 140 Kč (sleva s permici - info v SC Palmovka)

Více na https://scpalmovka.cz/cviceni-v-salech

Během letních měsíců je také možnost domluvit se na tréninku například v parku. Neváhejte mě kontaktovat pro bližší informace. Mluvím česky, rusky a anglicky.

 

Hledáte-li lektora/osobního trenéra do svých prostor a rádi byste se mnou spolupracovali, dejte mi vědět!

Neváhejte se zeptat

Přejít nahoru